ROMANIA- CUBA. ASTAZI CAND ESCOZUL MA AJUTA SA MA VINDEC!
Posted: 07 January 2011 12:43 PM   [ Ignore ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Total Posts:  43
Joined  2010-12-12

MARTURIILE CELOR CARE AU INCERCAT ESCOZUL

ESCOZUL- DOVADA ACTIUNII SALE POZITIVE IN LUPTA CU CANCERUL

Pacient: Lucian Daniel Angelescu

Aceasta este poate, prima dovada scrisa , insotita de documente medicale doveditoare, publicata in afara Cubei, care atesta beneficiile si valorile Tratamentului Cancer cu Escozul
Am luat hotararea sa public pe internet, spre cunostinta tuturor celor care se lupta cu aceasta cumplita suferinta numita Cancer, DOVEZILE MEDICALE- Rapoarte de Rezonanta Magnetica, Scrisori Medicale ofciale, etc., care atesta intrarea mea in stare de vindecare in urma Tratamentului cu Escozul.

PENTRU CA:
-Escozul va poate ajuta si pe voi sa INVINGETI CANCERUL, asa cum o face in cazul meu si a multor altora !
-Escozul este primul si singurul Tratament medical, care ma transformat dintr-un pacient oncologic fara sanse de supravietuire, intr-unul in stare de vindecare! Veti vedea 3 (trei) RMN-uri consecutive facute la interval de 4 luni care atesta remisia continua si constanta a tumorii cerebrale de care sufar !
-Escozul ma ajutat atunci cand tratamentele medicale clasice nu-mi mai puteau fi aplicate, intrucat doza maxima de radioterapie fusase atins si chiar depasita iar o eventuala noua doza de chimioterapie imi putea distruge ficatul si nu numai! Veti vedea din documentele medicale atasate, ca ultimul tratament medical alopat clasic pe care l-am facut , dateaza cu 1,5 ani inaintea inceperii tratamentului cu Escozul, atunci cand tumora mea era intr-o expansiune agresiva.
-Escozul ma ajutat sa inving durerile cumplite care-mi macinau trupul.
-Am vazut ca multi dintre voi, cei bolnavi de cancer sau apartinatorii vostrii, asteptati pana in ultima clipa, atunci cand Cancerul va invadeaza intregul trup sa va tratati cu Escozul. Va spun ! Mergeti in Cuba pentru tratamentul cu Escozul ! Nu asteptati pana in ultima clipa!
-Multi “binevoitori”, manati de interese materiale, m-au acuzat ca nu am, sau avut Cancer, ca am facut si alte tratamente medicale in paralel cu Tratament Cancer cu Escozul, ca am interese materiale etc- Din aceste documente veti vedea ca am cancer si V-am spus tuturor, mergeti singuri in Cuba, uniti-va cate 3 pacienti oncologici, cel mai sanatos dintre voi pleaca in Cuba la Institutul Labiofam pentru Escozul si astfel impartiti cheltuielile la 3, pentru ca Escozul este Gratuit la Havana, singurele cheltuieli fiind cele legate de calatoria acolo! Nu am niciun interes material!
- -Si nu in ultimul rand, pentru ca au aparut tot felul de afaceristi verosi care spun nu numai ca ei au adus scorpionul albastru in Romania( specie endemica care vietuieste numai in Cuba) ci si ca stiu formula prepararii acestui tratament medical
Unii dintre acestia, fara a avea vreo legatura cu Cancerul, au deschis chiar si pagini de reclama in acest sens…propunand spre vanzare acest tratament!- unul dintre ei are postate tot felul de anunturi publicitare chiar aici pe havanajournal….,,...
Sfatil meu este sa va documentati bine inainte de a apela la cineva sa va aduca escozul!

Nu uitati! Escozul este un tratament medical individual, eliberat numai de Institutul Labiofam-Havana in baza unui dosar medical si insotit de reteta medicala pentru fiecare!
Pe ansamblu,contributia TRATAMENT CANCER CU ESCOZUL in remisia tumorii de care sufar, este data de diferenta intre dimensiunile tumorii la RMN-ul din 25 septembrie 2009, RMN cu care am plecat dupa prima serie tratament cancer cu Escozul si ultimul RMN din 15 noiembrie 2010,

Astfel:

———————————–Ax CC                     Ax T                       Ax AP

RMN- 25.09.2009     40 mm                 33 mm                       39 mm

RMN- 15.11.2010       27 mm               26 mm                       35 mm

Unde

Ax CC este dimensiunea tumorii in ax cranio-caudal

Ax T   este dimensiunea tumorii in ax transvers si

Ax AP este dimensiune tumorii in ax antero-posterior

Mentionez ca. in aceasta perioada, au disparut toate durerile, starea mea generala sa imbunatatit radical si analizele sangelui facute la Institutul Oncologic Bucuresti s-au imbunatatit in mod constant, fiind astazi, aproape perfecte.

Deasemenea, toate rapoartele de investigatii neurologice si ORL arata si ele o remisie constanta a tumorii si intrarea mea in stare de vindecare.

Am adaugat Tratamentului Cancer cu Escozul…
Credinta in Bunul Dumnezeu !
Credinta in mine !
Credinta in puterea vindecatoare a Escozul !

MENTIONEZ CA AM PUBLICAT ACESTE DOVEZI ALE REZULTATELOR TRATAMENTULUI CU ESCOZUL, NU PENTRU A VA CONVIGE SA URMATI SI DUMNEAVOASTRA ACEST TRATAMENT, ACEASTA ESTE O OPTIUNE INDIVIDUALA A FIECARUIA,  CI PENTRU A VA ARATA CA SE POATE!
DEASEMENEA VA ROG SA AVETI INCREDERE IN DOCTORII DUMNEAVOASTRA ONCOLOGI, PRECUM SI IN TRATAMENTELE MEDICALE PE CARE ACESTIA VI LE PROPUN SI APLICA!

CANCERUL POATE FI INVINS !

ACUM STITI DE ESCOZUL !

ISTORIC

Pacient: Lucian Daniel Angelescu – 41 ani
Diagnostic: Carcinom nediferentiat (tumora) de rinofaringe cu extensie in cavum si la baza craniului – inoperabil.
Tratamente efectuate: chimioterapie si radioterapie, efectuate in cursul anului 2006 la Institutul Oncologic Bucuresti sub indrumarea Dr. .....; Gamma Knife la Spit.Bagdasar Arseni sub indrumarea Dr. ......in anul 2008.
Acesta a fost si ultimul tratament efectuat, doctorii nemaiavand ce sa-mi administreze, intru-cat doza maxima de radioterapie a fost atinsa si chiar depasita.
In urma acestor tratamente tumora a scazut, dar in septembrie 2009, in urma unui RMN efectuat s-a constatat ca aceasta era din nou intr-o evolutie accentuata.
La inceputul anului 2010 am aflat de tratamentul cu ESCOZUL efectuat de medicii cubanezi de la Institutul de Cercetare Labiofam si Institutul Oncologic din Havana.
Am plecat in Cuba impreuna cu alti suferinzi si am luat primele doze de tratament (pentru 3 luni).
Rezultatele au fost mai mult decat promitatoare, tumora scazand cu aprox 8% din volum intrand si in remisie
Am urmat in continuare sfaturile si tratamentul indicat de medicii din Havana la fiecare 3,5 luni deplasandu-ma la Havana pentru a lua tratamentul indicat
In acest moment, la a patra doza de tratament, tumora mea a scazut cu aproximativ 50% din volum- Rezultate demonstrate de raporturile RMN, ORL neurologic precum si de rezultatele analizelor de sange.
Medicii cubanezi apreciaza ca vor fi necesare in cazul meu 5-6 doze pentru ca tumora sa dispara sau sa nu mai fie un pericol pentru existenta mea.

Toate dovezile in legatura cu beneficitatea tratarii cancerului cu Escozul in cazul meu si nu numai, le veti gasii

http://www.escozul.ro/
http://www.escozul.ro/marturiilecelorcareauincercatescozul/index.html
http://www.escozul.ro/forum/marturii

MULTA SANATATE TUTUROR!
Lucian Daniel Angelescu
0741.31.21.76

[ Edited: 28 March 2011 05:03 PM by Lucian41 ]
Profile

Posted: 07 January 2011 04:29 PM   [ Ignore ]   [ # 1 ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  9
Joined  2011-01-03

http://www.escozulromania.ro
Noutati despre escozul

Profile

Posted: 11 January 2011 06:41 AM   [ Ignore ]   [ # 2 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

Tratamentul cancerului cu Escozul(oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.
Nu mai asteptati o vindecare miraculoasa prin tot felul de metode.
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul).
Mergeti in Cuba pentru tratament!
Plecare 30 ianuarie 2011
Ma puteti contacta pentru a va alatura noua la
tel.:0743.726.985 / 0741312176
sau http://www.escozul.ro

Profile

Posted: 17 January 2011 05:00 PM   [ Ignore ]   [ # 3 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

Tratamentul cancerului cu Escozul oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.
Nu mai asteptati o vindecare miraculoasa prin tot felul de metode!
Si nu vreau aici sa contest ceva din valoarea tratamentelor alopate, clasice! Si eu am facut asa ceva si chiar daca rezultatele si efectele nu au fost cele mai bune, STIU CA DOCTORII DE LA INSTITUTUL ONCOLOGIC BUCURESTI AU FACUT TOT CE LE-A STAT IN PUTINTA SA MA AJUTE SI LE MULTUMESC MULT PENTRU ASTA!..daca nu erau ei sa-mi prelungeasca viata acum 5 ani nu mai ajungeam eu la TRATAMENTUL CU ESCOZUL!
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul).
Mergeti in Cuba pentru tratament!
Plecare 30 ianuarie 2011
Ma puteti contacta pentru a va alatura noua la
tel.:0743.726.985 / 0741312176
sau http://www.escozul.ro

Profile

Posted: 25 January 2011 02:27 PM   [ Ignore ]   [ # 4 ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  9
Joined  2011-01-03

Astazi ne-am intors din Cuba de la laboratorul Labiofam. Cei care doresc sa afle ultimele noutati de acolo ma pot suna ca sa ii ajut cu ultimele noutati!

Profile

Posted: 14 February 2011 04:58 PM   [ Ignore ]   [ # 5 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

ESCOZUL – tratamentul medical care mi-a salvat viata!
Tratarea cancerului cu Escozul (oferit inca GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Am incercat si cancerul cerebral de care sufar este in remisie pronuntata si asta fara a mai face alte tratamente oncologice, natuiste si alternative.Rezultatele investigatiilor RMN, toate celelalte analize si rapoarte medicale o dovedesc.
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul) precum si scrisoarea medicala eliberata de medicii oncologi de la IO Bucuresti care atesta remisia pronuntata a tumorii mele de cand urmez tratamentul ( mentonez ca din septembrie 2008 nu mai fac niciun tratament alopat, intrucat doza maxima de radioterapie a fost depasita in cazul meu!)
Pe aceasta cale va anunt ca un maximum 2 zile voi posta pe acest site toate documentele medicale care atesta istoria cancerului de care sufar precum si efectele pe care Escozul le are asupra bolii mele. Va rog sa urmariti la sectiunea marturii!
Puteti intra in posesia tratamentului cu escozul fie mergand in Cuba singur sau cu noi, fie imputernicind pa cineva sa va aduca medicatia in baza dosarului dvs. medical
Pentru informati detaliate despre cum sa va procurati tratamentul, precum si marturii ale celor care urmeaza acest tratament va rog sa urmariti si situl http://www.escozul.ro
La data de 13 martie 2011 pleca in Cuba la Institutul Labiofam pentru tratamentul cu Escozul un alt grup de calatorie la care puteti adera.
Daca este cineva interesat sa mearga cu noi sau de tratament (noi mai potem ridica de acolo inca 2 tratamente inafara de ale noastre si astfel impartim cheltuielile de calatorie la 3!) sau daca doriti sa calatoriti singuri va pun la dispozitie toate datele necesare! Ne puteti contacta la:
Tel. 0741.31.21.76
http://www.escozul.ro -un site creat pentru buna dumneavoastra informare cu privire la adevaratul escozul din Cuba
Email. .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile

Posted: 17 February 2011 03:45 PM   [ Ignore ]   [ # 6 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

Pentru o buna informare cu privire la beneficiile si efectele tratamentului cu escozul
Pentru a afla toate informatiile necesare cu privire la modul in care puteti intra in posesia adevaratului si unicului tratament cancer cu escozul, cel facut de cubanezi
Pentru a vedea si cunoaste pe romanii care sufera de aceasta cumplita boala, numita cancer si care se trateaza deja cu escozul cel adevarat din Cuba,
Pentru a citii martuiile lor…

Am creat sittul http://www.escozul.ro

Profile