1 of 2
1
Pe 17 ianuarie vom fi in in Cuba, Havana - On January 17 we will be in Cuba, Havana
Posted: 03 January 2011 03:00 PM   [ Ignore ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  9
Joined  2011-01-03

Pe data de 17 ianuarie vom fi in Cuba, Havana la laboratorul Labiofam. Toti cei care doresc sa obtina medicamentul escozul ni se pot alatura deoarece mai au timp sa cumpere bilete de avion, iar cei care nu pot sa mearga ne pot contacta sa le aducem medicamentul. In felul acesta costul calatoriei pentru obtinerea medicamentului se va imparti la 3 si va fi mult mai mic. Ma puteti contacta la tel 0766869052.

On January 17 we will be in Cuba, Havana at Labiofam laboratory. All who wish to obtain the medicine escozul can come with us becouse they have time to buy airline tickets, and those who can not walk can contact us to bring them medicine. In this way cost of the travel to obtain the medicine will be divided in three and will be much smaller. You can contact me by phone 00400766869052.

[ Edited: 21 July 2011 03:09 PM by publisher ]
Profile

Posted: 04 January 2011 10:47 AM   [ Ignore ]   [ # 1 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Total Posts:  43
Joined  2010-12-12

Domnule Alex, cine sunteti dumneavoastra?
Publicati pe toate paginile de internet ca urmati tratamentul cu escozul cu rezultate foarte bune si ca plecati in Cuba pentru tratament.
V-am rugat sa ne impartasiti si noua din experienta dumneavoastra privind acest tratament!
1. Ce forma de cancer aveti?
2. Cand a fost diagnosticat?
3. Ce tratamente alopate ati urmat pana acum?
4. in timpul in care atin facut tratamentul cu escozul, ati urmat si alte tratamente?
5. Ce rezultate aveti pana acum?

Sau sunteti un om care nu a luat niciodata escozul si va afirmati doar spiritul de afaceri?

Eu urmez acest tratament si am postat chiar si rezultatele sale, pe care le puteti vedea si mai jos!
Va rog sa faceti si dumneavoastra acelasi lucru, pentru ca altfel nu faceti altceva decat sa starniti suspiciuni asupra intentiilor dvs.

ISTORIC
Pacient: Lucian Daniel Angelescu – 41 ani
Diagnostic: Carcinom nediferentiat (tumora) de rinofaringe cu extensie in cavum si la baza craniului – inoperabil.
Tratamente efectuate: chimioterapie si radioterapie, efectuate in cursul anului 2006 la Institutul Oncologic Bucuresti sub indrumarea Dr. .....; Gamma Knife la Spit.Bagdasar Arseni sub indrumarea Dr. ......in anul 2008.
Acesta a fost si ultimul tratament efectuat, doctorii nemaiavand ce sa-mi administreze, intru-cat doza maxima de radioterapie a fost atinsa si chiar depasita.
In urma acestor tratamente tumora a scazut, dar in septembrie 2009, in urma unui RMN efectuat s-a constatat ca aceasta era din nou intr-o evolutie accentuata.
La inceputul anului 2010 am aflat de tratamentul cu ESCOZUL efectuat de medicii cubanezi de la Institutul de Cercetare Labiofam si Institutul Oncologic din Havana.
Am plecat in Cuba impreuna cu alti suferinzi si am luat primele doze de tratament (pentru 3 luni).
Rezultatele au fost mai mult decat promitatoare, tumora scazand cu aprox 8% din volum intrand si in remisie
Am urmat in continuare sfaturile si tratamentul indicat de medicii din Havana la fiecare 3,5 luni deplasandu-ma la Havana pentru a lua tratamentul indicat
In acest moment, la a treia doza de tratament, tumora mea a scazut cu aproximativ 45% din volum- Rezultate demonstrate de raporturile RMN, ORL neurologic precum si de rezultatele analizelor de sange.
Medicii cubanezi apreciaza ca vor fi necesare in cazul meu 5-6 doze pentru ca tumora sa dispara sau sa nu mai fie un pericol pentru existenta mea.
Alte detalii gasiti pe http://www.escozul.ro

Profile

Posted: 04 January 2011 12:19 PM   [ Ignore ]   [ # 2 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-01-03

Pentru cei care doresc sa stie cine sunt, ma pot suna la telefon 0766869052. Pana si dumneavoastra m-ati sunat cerandu-mi informatii si spunandu-mi ca santeti un suferind si vreti sa va aduc medicamentul din Cuba. Noi am format un grup (persoane care au mai folosit escozul si altele care abia vor incepe) ca sa aducem medicamentul din Cuba si sa facem prin rotatie acest lucru pentru ca costurile sa fie mult mai mici. Din cauza ca dumneavoastra nu doreati sa luati pe nimeni cu dumneavoastra in calatoria spre Cuba si cei care va suna stiu acest lucru (ca daca va propune sa mearga cu dumneavoastra niciodata nu luati pe nimeni) noi am organizat un grup deschis in care oricine poate sa meraga cu noi sa ia acest medicament. Ati fost acolo in Cuba si ati vazut cum din Italia vin 2 avioane de pacienti pe zi iar din Romania care are la fel de multi oameni bolnavi doar 1-2 oameni pe luna. Oare de ce? Va spun eu .. oamenii nu stiu inca de Escozul. O sa incerc pe cat posibil sa promovez acest lucru si sa ajut oamenii sa ajunga acolo.  Si in curand or sa fie 10 pacienti pe luna si apoi 100 si tot asa. Oamenii merita sa fie informati si sa plece sa isi aduca medicamentul. Eu credeam ca si dvs doriti acelasi lucru sa informati oamenii despre Escozul. Oare nu este asa? Nu vreti sa informati oamenii cum sa ajunga acolo si sa ia medicamentul? Am luat deja legatura cu grupul Escozul Italia si Escozul Spania cu speranta ca o sa putem lua biletele de avion odata cu ei ( au inchiriat avion Charter pana in Havana) pentru a scadea considerabil costul calatoriei. 
Daca doriti mai multe detalii ma puteti suna si putem vorbi la telefon sau imi puteti trimite email.
O seara buna si multa sanatate!

Profile

Posted: 04 January 2011 01:58 PM   [ Ignore ]   [ # 3 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

Domnule Alex…(Voda?)..cred ca asa va numiti!.!
VA ROG INCA ODATA SA SPUNETI CARE ESTE AFECTIUNEA PE CARE O AVETI!..VA SPUN EU, NU SUFERITI DE NIMIC!.DESI ASA AFIRMATI INTR-UN ALT TOPIK PE ACEST FORUM..ca urmati tratamentul…si ca sunteti multumit,,,,iata citatul!..

”  In urma cu 3 luni dintr-o intamplare am aflat de Escozul, mai exact aflasem despre veninul de scorpion albastru care prelungeste viata celor bolnavi de cancer. Am inceput sa caut pe internet si am gasit din ce in ce mai multe date despre acest produs extraordinar. Am plecat apoi in Cuba la institutul Labiofam unde mi s-a prescris medicatia. Am inceput tratamentul de la sfarsitul lunii septembrie si momentan sant foarte fericit ca am descoperit acest medicament. “

Nu intelegem de ce a trebuit sa mintiti?!...sau poate o faceti pentru a atrage “clienti” pentru mica dumneavoastra afacere?
Va rog sa nu uitati ca acei oameni sufera de o boala foarte grava si isi pun mari sperante in acest tratament, pe cand interesul dumneavoastra este numai unul material!
Spuneti ca ati format un grup!?...pai spuneti o singura persoana care merge cu dumneavoastra!...dar cred ca nu puteti face asta…pentru ca nu exista!
IN CE MA PRIVESTE MA ACUZATI DE LUCRURI FOARTE GRAVE!....ca nu vreu sa iau pe nimeni cu mine?????!!!!
Pai aflati ca noi suntem acum 17 persoane care mergem in Cuba pentru tratament impartiti in 2 grupuri! Am fost 12 dar in ultimele zile sau mai adaugat inca 5 pacienti!
ATENTIE! Toate aceste informatii pot fi obtinute si de la ambasada Cubei din Romania!..Va rog sa sunati si sa intrebati cine sunt eu..Lucian Daniel Angelescu
Deasemenea marturii ale celor care mergem impreuna la Havana si ne tratam cu Escozul inca de 9 luni, puteti gasi si pe http://www.escozul.ro

Profile

Posted: 04 January 2011 02:15 PM   [ Ignore ]   [ # 4 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-01-03

Domnule Lucian eu v-am raspuns frumos ( aveti un email privat e la mine pe yahoo) si v-am invitat daca doriti sa imi spuneti ceva sa ma sunati si sa vorbim ca doi oameni maturi deoarece a ma certa pe forum cu oamenii nu imi sta in caracter. Daca dumneavoastra credeti ca toata lumea care foloseste escozul vrea sa faca o afacere va inselati insa Dumnezeu e sus si vede cine greseste si cine nu. Iar soarta mi-a adus in cale oameni care stiu ce inseamna sa fie omul cinstit si sa vrea binele celui apropiat. In acest scop am creat si pagina http://www.escozulromania.ro

Profile

Posted: 04 January 2011 02:26 PM   [ Ignore ]   [ # 5 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

Sa fiti sanatos!
Pana la urma ma bucur pentru dumneavoastra ca nu puteti raspunde la intrebarile:
1. Ce forma de cancer aveti?
2. Cand a fost diagnosticat?
3. Ce tratamente alopate ati urmat pana acum?
4. in timpul in care atin facut tratamentul cu escozul, ati urmat si alte tratamente?
5. Ce rezultate aveti pana acum?

Inseamna ca sunteti sanatos!..numai ca nu intelegeam de ce a trebuit sa afirmati ca urmati acest tratament!
La fe sa va tina Bunul Dumnezeu!
Sanatos si Cinstit!

Profile

Posted: 04 January 2011 02:35 PM   [ Ignore ]   [ # 6 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-01-03

Va multumesc pt urarile e bine si sper ca ati terminat cu cearta si aroganta si fiecare sa isi vada de drumul sau in viata. La toate intrebarile dumneavoastra o sa va gasiti raspuns in pagina http://www.escozulromania.ro
La fel ca dumneavoastra am creat o pagina cu multe informatii care zi de zi o sa fie actualizata cu informatii iar daca doriti sa postati un mesaj la noi in pagina ne puteti scrie un email si va vom ajuta sa apara in cel mai scurt timp.
Speram ca aceasta pagina sa fie o speranta si un ajutor pentru toti cei care sufera de aceasta boala crunta!
Dumnezeu sa fie cu toti cei buni!

Profile

Posted: 04 January 2011 04:47 PM   [ Ignore ]   [ # 7 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-01-03

up

Profile

Posted: 07 January 2011 12:37 PM   [ Ignore ]   [ # 8 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-12-12

ATUNCI CAND!…….
-Am aflat ca viata mi-a fost invadata de un cancer inoperabil(carcinom de rinofaringe cu extensie la baza de craniu), aveam 36 ani…si inca multe de facut in aceasta viata!
-Am facut chimioterapie( carboplatin si farmorubicin) si radioterapie(86 Gy) dar tumora crestea incontinu(in urma carora am suferit si o paralizie de nerv oculomotor extrm drept)
-Medicii mi-au spus ca nu-mi mai pot face niciun tratament, intru-cat doza maxima de radioterapie fusase depasita in cazul meu, si am fost refuzat si la tratament in clinici din Franta, Germania, USA…
NU MAI AVEAM NICIO SPERANTA!
Atunci am aflat de tratamentul cu ESCOZUL de la stirile Antena 1 si am plecat imediat in Cuba la Institutul Labiofam cu inca alti doi suferinzi (ne-au reunit cei de la Ambasada Cubei din Bucuresti)
ASTAZI CAND!…….
-Dupa 9 luni de tratament cu ESCOZUL, tumora mea a scazut cu 48% din volum si este in remisie constanta(asa cum arata rezultatele RMN, CT, celelalte analize)
-Vad ca exista multa dezinformare cu privire la beneficiile tratamentului cu Escozul
-Am constatat ca au aparut o multime de persoane neautorizate(persoane care nu sufera de cancer si nici nu au apartinatori cu aceasta crunta boala)care au inceput sa faca o afacere din aducerea “ESCOZUL” , medicamente care cel mai adesea pot sa nu fie certificate de Institutul Labiofam Havana, fara sa le pese de viata si suferintele noastre

-Pentru ca trebuie sa stim totul despre ESCOZUL, despre proprietatile sale antitumorale, analgezice, antiinflamatorii si nu numai…
-Pentru o actualizare permanenta a informatiilor cu privire la cercetarile efectuate de medicii cubanezi de la institutul Labiofam cu privire la ESCOZUL, dar si cu privire la alte TRATAMENTE CANCER efectuate oriunde in lume…
AM CREAT ACEST SITE…www.escozul.ro

MULTA SANATATE TUTUROR!
Lucian Daniel Angelescu
0741.31.21.76

Profile

Posted: 19 February 2011 06:39 PM   [ Ignore ]   [ # 9 ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  7
Joined  2011-02-19

pe data de 16 /02/2010 am inceput si eu tratamentul cu escozul. este inca prea repede sa ma pronunt , dar am incredere en el

P.S Domnule alex38cuba tin sa va anunt ca eu am auzit de escozul f tarziu   si am reusit sa intru in posesia lui datorita Domnului Lucian DAn Angelescu .  folosind aceasta ocazie   tin sa i multumesc in mod special Domnului Lucian

Si mai tin sa va anut ca m am alaturat si eu grupului pt a merge in cuba

Multumesc lucian si mai tinem legatura  

va doresc multa multa sanatate si numai bine

Profile

Posted: 20 February 2011 02:19 AM   [ Ignore ]   [ # 10 ]
10 to 29 posts
RankRank
Total Posts:  19
Joined  2010-12-21

Ma bucur ca ati inceput tratamentul cu Escozul. Dupa 30 de zile de la inceperea tratamentului se vor vedea primele semne de inbunatatire in starea dvs. (cititi pe ambalaj). Ar fi fost foarte bine daca ati fi luat si medicamentele pentru cresterea imunitatii care tot Labiofam le produce si pe care le-am adus in Ianuarie impreuna cu veninul de scorpion.
Pe 28 Martie 2011 o sa plecam in Cuba sa luam medicamentele si daca cineva doreste veninul de scorpion plus medicamentele pentru cresterea imunitatii de la Labiofam atunci ne poate contacta sa le aducem si pe acestea. Va puteti alatura grupului nostru si sa mai luati cu dvs alte 2 dosare.
VESTI NOI SI IMPORTANTE: Daca doriti sa plecati pe cont propriu puteti face programari la : Calle 100 y Ojo de Agua. Municipio Arroyo Naranjo, C. Habana
Tel. 0053.680 2500 sau 0053.680 2503 (este noul sediu care are un numar mai mare de doctori si nu mai sunt cozi interminabile). Programul de aici este de la ora 8 la 15 de Luni pana Vineri. Vechiul sediu din Avenida Independencia km. 16 1/2 Boyeros, Santiago de las Vegas Havana, Cuba, primeste doar pacienti din tarile latine vorbitori de limba spaniola ( Venezuela, Argentina, Mexic, Spania, etc.).
Mai multe informatii pe http://www.escozulromania.ro sau la tel 0766.86.90.52
escozul_romania.jpg

Profile

Posted: 10 March 2011 05:58 PM   [ Ignore ]   [ # 11 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-02-19

salut   scuze ca te deranjes   stau in spania de 9 ani acum 5 ani am fost si eu operat de o tumoare (meningioma)  ai putea sa mi spui sau sa ma pui in contact cu cineva din spania care merge in cuba dupa escozul , ma intereseaza si pe mine   .  eu nu reusesc sa dau de nimeni din spania care face tratament cu escozul  

sanatate si numai bine

multumesc anticipat

Profile

Posted: 11 March 2011 02:08 PM   [ Ignore ]   [ # 12 ]
10 to 29 posts
RankRank
Joined  2010-12-21

Nu e nici un deranj, insa nu stiu pe nimeni din Spania care pleaca in urmatoarea perioada.
  Cand ai postat mai sus acum 3 saptamani ai spus asa:

pe data de 16 /02/2010 am inceput si eu tratamentul cu escozul. este inca prea repede sa ma pronunt , dar am incredere en el
P.S Domnule alex38cuba tin sa va anunt ca eu am auzit de escozul f tarziu   si am reusit sa intru in posesia lui datorita Domnului Lucian DAn Angelescu .  folosind aceasta ocazie   tin sa i multumesc in mod special Domnului Lucian

Inteleg ca ti s-a terminat deja medicamentul in 3 sapatamani acum vrei sa iei din nou? Tratamentul trebuie sa iti ajunga 4 luni.

Profile

Posted: 11 March 2011 05:58 PM   [ Ignore ]   [ # 13 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-02-19

alex38 - 11 March 2011 02:08 PM

Nu e nici un deranj, insa nu stiu pe nimeni din Spania care pleaca in urmatoarea perioada.
  Cand ai postat mai sus acum 3 saptamani ai spus asa:

[color=green]pe data de 16 /02/2010 am inceput si eu tratamentul cu escozul. este inca prea repede sa ma pronunt , dar am incredere en el

Inteleg ca ti s-a terminat deja medicamentul in 3 sapatamani acum vrei sa iei din nou? Tratamentul trebuie sa iti ajunga 4 luni.

Ai inteles gresit . imi pare rau ca ai inteles gresit eu nu am mentionat in nici un moment ca s a terminat tratamentul .  Eu vroiam doar sa iau si eu legatura cu cineva de aici din Spania si de aceea te am intrebat daca ai un nr de tel sau cunosti pe cineva din Spania pt ca tu asa ai afirmat ca deja ai luat legatura cu cei din Spania si Italia daca nu mai tii minte ce ai postat iti amintesc eu sau mai bine citeste ceea ce ai scris [Pentru cei care doresc sa stie cine sunt, ma pot suna la telefon 0766869052. Pana si dumneavoastra m-ati sunat cerandu-mi informatii si spunandu-mi ca santeti un suferind si vreti sa va aduc medicamentul din Cuba. Noi am format un grup (persoane care au mai folosit escozul si altele care abia vor incepe) ca sa aducem medicamentul din Cuba si sa facem prin rotatie acest lucru pentru ca costurile sa fie mult mai mici. Din cauza ca dumneavoastra nu doreati sa luati pe nimeni cu dumneavoastra in calatoria spre Cuba si cei care va suna stiu acest lucru (ca daca va propune sa mearga cu dumneavoastra niciodata nu luati pe nimeni) noi am organizat un grup deschis in care oricine poate sa meraga cu noi sa ia acest medicament. Ati fost acolo in Cuba si ati vazut cum din Italia vin 2 avioane de pacienti pe zi iar din Romania care are la fel de multi oameni bolnavi doar 1-2 oameni pe luna. Oare de ce? Va spun eu .. oamenii nu stiu inca de Escozul. O sa incerc pe cat posibil sa promovez acest lucru si sa ajut oamenii sa ajunga acolo.  Si in curand or sa fie 10 pacienti pe luna si apoi 100 si tot asa. Oamenii merita sa fie informati si sa plece sa isi aduca medicamentul. Eu credeam ca si dvs doriti acelasi lucru sa informati oamenii despre Escozul. Oare nu este asa? Nu vreti sa informati oamenii cum sa ajunga acolo si sa ia medicamentul? Am luat deja legatura cu grupul Escozul Italia si Escozul Spania cu speranta ca o sa putem lua biletele de avion odata cu ei ( au inchiriat avion Charter pana in Havana) pentru a scadea considerabil costul calatoriei. 
Daca doriti mai multe detalii ma puteti suna si putem vorbi la telefon sau imi puteti trimite email.
O seara buna si multa sanatate!

PS   AR FI BINE DOMNULE ALEX SA NU MAI INTELEGI SAU SA INTERPRETEZI GRESIT POSTARILE MELE SI NIKI ALE CELORLATI   .  SI DACA TOT MINTIM AR FI BINE SA MINTIM MAI FRUMOS   .  TIN SA TE ANUNT CA DE CAND AM AUZIT DE ESCOZUL INCERC SA DAU DE CINEVA DE AICI DIN SPANIA CARE MERGE IN CUBA SI NU AM REUSIT INCA , DAR DACA TU AI REUSIT DIN ROMANIA MA BUCUR PT TINE               BAFTA IN CONTINUARE[/color]

Profile

Posted: 12 March 2011 04:19 AM   [ Ignore ]   [ # 14 ]
10 to 29 posts
RankRank
Joined  2010-12-21

Intrati pe facebook la grupurile de sanatate Escozul din Spania.
Acolo o sa gasiti cu siguranta persone care pleaca din Spania si cu care puteti sa luati contact.
Tot asa si pentru cei care sunt din Italia sunt deja grupurile pe facebook unde pot primii informatii necesare si pot intra in grupurile respective.
Doar in asa fel poti sa intrii in contact si sa vorbesti cu cei care sunt in zona dvs.
Daca va faceti un cont de facebook si adaugati toate grupurile escozul spania o sa gasiti multe persoane care folosesc Escozul in Spania. Alta modalitate nu exista de contact direct. Apoi cereti nr de telefon de la persoana care e ceea mai apropiata de dvs si sunati si vorbiti cu ea.
Daca intrati pe escozulromania pe facebook o sa vedeti acolo cateva grupuri de calatorie Escozul din mai multe tari ale lumii cu care noi tinem contact si discutam.
O zi de primavara buna si multa sanatate

Profile

Posted: 13 March 2011 01:02 AM   [ Ignore ]   [ # 15 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2011-02-19
alex38 - 12 March 2011 04:19 AM

Intrati pe facebook la grupurile de sanatate Escozul din Spania.
Acolo o sa gasiti cu siguranta persone care pleaca din Spania si cu care puteti sa luati contact.
Tot asa si pentru cei care sunt din Italia sunt deja grupurile pe facebook unde pot primii informatii necesare si pot intra in grupurile respective.
Doar in asa fel poti sa intrii in contact si sa vorbesti cu cei care sunt in zona dvs.
Daca va faceti un cont de facebook si adaugati toate grupurile escozul spania o sa gasiti multe persoane care folosesc Escozul in Spania. Alta modalitate nu exista de contact direct. Apoi cereti nr de telefon de la persoana care e ceea mai apropiata de dvs si sunati si vorbiti cu ea.
Daca intrati pe escozulromania pe facebook o sa vedeti acolo cateva grupuri de calatorie Escozul din mai multe tari ale lumii cu care noi tinem contact si discutam.
O zi de primavara buna si multa sanatate

Am intrat pe toate siteurile posibile si nu am gasit pe nimeni din spania ,  toti sunt din America de sud . daca sti pe cineva anume zimi si mie un nume ceva ca sa pot sa iau legatura cu el.  daca stii ?  buna intrebare:))      bafta

Profile

1 of 2
1