2 of 3
2
Cineva din Romania pe acest forum?
Posted: 06 July 2010 08:27 AM   [ Ignore ]   [ # 16 ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  6
Joined  2010-07-06

Buna ziua,

Din cate stiu eu nu este necesara deplasarea in Cuba. Eu le-am comunicat situatia mea doctorilor de acolo, nu ma pot deplasa si cu costul pe care il implica o asemenea calatorie ... chiar nu imi permit. Asa ca ei au fost foarte intelegatori si mi-au spus ca imi vor trimite tratamentul in romania. Acum il astept. Revin cu vesti (bune sper din tot sufletul).
Ati putea sa imi spuneti va rog cat ati platit pentru acest tratament si cat timp l-ati urmat ? Care au fost eefectele ? Ati observat o imbunatatire a calitatii vietii sau o imbunatatire a starii tumorii ? Ce fel de cancer ati tratat ?Dupa cat timp a dat rezultate tratamentul ?

AStept cu interes raspunsurile dvs .
Sanatate

Profile

Posted: 06 July 2010 09:28 AM   [ Ignore ]   [ # 17 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Total Posts:  34
Joined  2010-04-21

Buna ziua. In mod normal este nevoie de o deplasare in Cuba pentru a obtine produsul preparat de Labiofam. O sa riscati sa primiti un produs care nu contine venin de Rhopalurus junceus.

Profile

Posted: 07 July 2010 12:20 AM   [ Ignore ]   [ # 18 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-07-06

ati putea elabora? de ce si-ar risca reputatia acesti medici procedand in felul acesta ? sa nu uitam ca ei sunt abia la inceput. in momentul in care produsul se va comercializa pe o scara larga au nevoie de ceva recenzii bune pentru a capata credibilitate rapid.

Bun, in legatura cu celelalte intrebari ... ma poate ajuta cineva?

Ati putea sa imi spuneti va rog cat ati platit pentru acest tratament si cat timp l-ati urmat ? Care au fost eefectele ? Ati observat o imbunatatire a calitatii vietii sau o imbunatatire a starii tumorii ? Ce fel de cancer ati tratat ?Dupa cat timp a dat rezultate tratamentul ?

Profile

Posted: 08 July 2010 04:49 PM   [ Ignore ]   [ # 19 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-04-21

Buna.
Nu ma refeream la medici de la Labiofam, ci la ceilalti furnizori de Escozul care mai sunt prin Cuba sau tarile apropiate.

Acest tratament este gratuit, nu costa nimic. Labiofam-ul primeste o donatie si pretul consultatiei. In ceea ce priveste pretul produsului in Romania, acesta difera de la caz la caz.
Efectele tratamentului sunt foarte bune si se mentin. La bolnavii de cancer care sufera si de casexie se observa o imbunatatire semnificativa a poftei de mancare si se inregistreaza o crestere in greutate. Medicamentul are si efect analgezic si antiinflamator, la pacientii care au folosit analgezice de sinteza a fost posibila diminuarea acestora datorita efectului analgezic al medicamentului. Se observa o diminuare a masei tumorale dupa cateva saptamani de tratament. La tumorile mari poate sa apara o incapsulare a tumorii datorata efectului medicamentului asupra membranei celulare si a canalelor ionice fapt care provoaca o pietrificare a celulelor din tesutul tumoral fiind astfel posibila rezectia chirurgicala.
La pacientii tratati cu Escozul, la nivel mondial a fost inregistrata o rata de supravietuire de peste 80% in stadiile 3b-4a-4b. Noi folosim produsul in tara din 2008. Din 200 de pacienti cu cancer stadii 3-4 197 sunt in viata si au o stare mult ameliorata. Cei 3 pacienti care nu au inregistrat un efect pozitiv au fost trecuti de 70 de ani, si au fost tratati anterior cu radioterapie.
Tipurile de cancer tratate cu Escozul sunt variate. Produsul se foloseste pe baza actiunii acestuia, respectiv: blocant de angiogeneza, blocant al canalelor ionice, analgezic, antitumoral, imunomodulator; acesta putand fi folosit in majoritatea tipurilor de cancer dar si in cazul unor boli de natura virala.
Produsul da rezultate in primele saptamani de tratament.

Profile

Posted: 09 July 2010 02:12 AM   [ Ignore ]   [ # 20 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-07-06

Buna ziua,

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Informatiile acestea imi sunt de foarte mare ajutor.
Ati putea va rog sa imi spuneti care este diferenta dintre produsul achizitionat direct de la Labiofarm si cel pe care l-as putea achizitiona de la dvs ?

Multumesc anticipat,

Profile

Posted: 09 July 2010 03:58 AM   [ Ignore ]   [ # 21 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-04-21

Nu exista diferente intre cele doua produse deoarece ambele sunt unul si acelas. Putem discuta mai multe prin e-mail: .(JavaScript must be enabled to view this email address) sau la tel: 0747.944.469.
Sanatate

Profile

Posted: 29 July 2010 03:26 PM   [ Ignore ]   [ # 22 ]
less than 10 posts
Rank
Total Posts:  9
Joined  2010-04-26
HJmember706 - 09 July 2010 02:12 AM

Buna ziua,

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. Informatiile acestea imi sunt de foarte mare ajutor.
Ati putea va rog sa imi spuneti care este diferenta dintre produsul achizitionat direct de la Labiofarm si cel pe care l-as putea achizitiona de la dvs ?

Multumesc anticipat,

Buna ziua,

Imi doresc foarte mult sa va ajut cu cateva informatii despre obtinerea medicamentului Escozul.
NU VA INCREDETI IN NIMENI de pe niciun site, care va poate spune ca va trimite medicamentul. Va spun acest lucru, deoarece si eu am luat legatura cu acesti asa zisi doctori de pe site-ul referitor la escozul si am primit aceleasi asigurari si aprobari ale unei asa zise comisie medicala, care aproba tratamentul si modul de aplicare. Mi-am dat seama ca ceva nu este in regula cand o alta persoana a primit aceleasi indicatii de tratament pentru un tip de cancer diferit. Eu am fost in Cuba la laborator, m-am intors pe 22 iulie, si le-am prezentat celor de la laborator acele aprobari de la comisiile medicale. Mi-au spus ca ei nu dau asa ceva. Ei stiu de existenta acestor ” doctori ” ( va dau si niste nume, poate ati primit de la aceiasi: Alfredo Coronado si Fernandez Bermundez ), insa nu reusesc sa dea de ei. Stiu doar ca nu sunt din Cuba. Ca un amanunt foarte important: cei de la Labiofam, NU CORESPONDEAZA PE MAIL cu pacientii, NU RASPUND la niciun mail. Acest lucru vi-l spun dupa ce am stat de vorba cu dna doctor Maria Isabela Bermudez, cea care mi-a si eliberat reteta si medicamentul. Am comparat si stampila de pe reteta data de laborator si stampila de pe aprobarea comisiei medicale. Nu este aceeasi.
Daca doriti mai multe informatii despre cum pueti aduce medicamentul ma puteti contacta direct pe contul de mail. Sunt mult mai multe de spus despre cum puteti intra in posesia adevaratului ESCOZUL. Nu pot si nu vreau sa supar pe nimeni de pe acest site cu afirmatiile mele.
Ceea ce va mai pot spune este, ca pentru mine este deja al doilea transport, in sensul ca prima data am fost in aprilie anul acesta. Acest medicament are termen de garantie 3 LUNI. Sunt doua tipuri de medicament, unul homeopat, sub forma de picaturi si altul solutie, care tebuie tinut si transportat la rece. La acesta din urma ei spun ca vor renunta.
In speranta ca veti lua in considerare cele ce am spus, sper sa va ajute aceste informatii si pentru orice intrebari aveti, ma puteti contacta pe mail.
Stiu foarte bine ce inseamna sa fi disperat si sa cauti vindecarea in orice si la oricine, insa nu toti au intentiile cele mai bune. Sunt foarte multi care profita de disperarea omului bolnav. Sunt foarte multi care nu-l au pe DUMNEZEU.

Va doresc multa sanatate!
Doamne ajuta!

Profile

Posted: 29 July 2010 03:32 PM   [ Ignore ]   [ # 23 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-04-26
HJmember706 - 09 July 2010 02:12 AM

Buna ziua,

Multumesc anticipat,

inca un amanunt.
am vazut ca Domysan spune ca se plateste consultatia la laborator.
Nu se plateste nimic, ei nu-ti cer nimic, nici macar o donatie.
eu i-am dat o mica atentie doamnei doctor. ATAT

Profile

Posted: 29 July 2010 03:37 PM   [ Ignore ]   [ # 24 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-04-26
DOMYSAN - 06 July 2010 09:28 AM

Buna ziua. In mod normal este nevoie de o deplasare in Cuba pentru a obtine produsul preparat de Labiofam. O sa riscati sa primiti un produs care nu contine venin de Rhopalurus junceus.

Domnule Domysan, ce s-a intamplat intre timp? Acum cateva luni spunea-ti ca nu este nevoie sa ne ducem pana in Cuba pentru a obtine medicamentul. Era suficient sa apelam direct la dvs.

Profile

Posted: 29 July 2010 03:53 PM   [ Ignore ]   [ # 25 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-04-21

In urma cu cateva luni spuneam faptul ca “nu este nevoie sa mergeti pana in Cuba pentru acest medicament”, nu inteleg care este problema? Ce ati dori dumneavoastra sa va raspund? Am raspuns persoanei respective deoarece aceasta a vazut niste siteuri cu Escozul care nu era medicamentul de la Labiofam. Persoana respectiva are 2 posibilitati ca sa intre in posesia produsului de la Labiofam, sa mearga in Cuba sau sa il achizitioneze de la noi, nu il trimite nimeni de acolo dupa cum a spus dansa.  Pentru noi nu constituie nici o problema faptul ca persoana merge pana in Cuba dupa acest produs. Daca dumneavoastra aveti posibilitatea sa mergeti va felicit si Dumnezeu sa va ajute. Este adevarat ca exista acele siteuri care nu pun la dispozitia pacientilor Escozulul provenit de la Labiofam exact cum ati spus. Daca dumneavoastr nu credeti ca noi folosim produsul de la Labiofam este problema dvs. Nu existam pentru a convinge pe nimeni ci doar pentru a ne face datoria si de a mentine sub control o boala atat de crunta. Doresc sa va amintesc faptul ca originea Escozulului nu este in Havana la centrul Labiofam ci in Guantanamo, cei din Guantanamo detin si brevetul de inventie pentru acest produs. Insa nu putem sa stim cine este persoana care are Escozulul de la Guantanamo motiv pentru care toti apelam la Labiofam fiind incurajati si de rezultatele obtinute de ei. Insa dupa cum am spus inclusiv studiile pe cei 8000 de pacienti nu au fost facute de catre Labiofam. Pare sa fie o istorie destul de controversata. In concluzie nu am staruit niciodata ca cineva de la noi din tara sau strainatate sa nu mearga in Cuba. Ceea ce am spus este faptul ca acest medicament il avem si noi si nu cred ca suntem obligati sa dam explicatii cuiva prin ce metoda si cum anume il obtinem, pacienti stiu ca este produsul obtinut de Labiofam si efectul se vede, nu stim ce efect ar avea celelalte produse “Escozul” care sunt pe net. Va doresc sanatate.
Doamne ajuta

[ Edited: 29 July 2010 04:06 PM by DOMYSAN ]
Profile

Posted: 30 July 2010 05:52 AM   [ Ignore ]   [ # 26 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-07-06

Puteti sa imi spuneti de unde reusiti dvs sa procurati materia prima pentru acest medicament ?
Multumesc

Profile

Posted: 30 July 2010 02:35 PM   [ Ignore ]   [ # 27 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Joined  2010-04-21

Imi cer scuze daca nu am fost foarte clar. Noi nu procuram materia prima pentru medicament ci procuram medicamentul. Doamne ajuta.

Profile

Posted: 02 August 2010 01:51 AM   [ Ignore ]   [ # 28 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-07-06

Pai acest medicament este compus dintr-o anumita substanta ce se gaseste in scorpionul albastru. CUm reusiti dvs sa faceti rost de aceasta substanta. Sa inteleg ca dvs de fapt il comercializati ? dupa ce il luati din Cuba ?

Imi este foarte neclar procesul acesta prin care dvs reusiti sa aveti exact acelasi medicament ca si cei din Cuba

Profile

Posted: 17 December 2010 02:09 PM   [ Ignore ]   [ # 29 ]
30 to 49 posts
RankRankRank
Total Posts:  43
Joined  2010-12-12

Tratamentul cancerului cu Escozul(oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.
Nu mai asteptati o vindecare miraculoasa prin tot felul de metode.
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul).
Mergeti in Cuba pentru tratament.
Ma puteti contacta pentru detalii la
tel.:0743.726.985 / 0741312176
sau http://www.escozul.ro

Profile

Posted: 18 December 2010 02:15 PM   [ Ignore ]   [ # 30 ]
less than 10 posts
Rank
Joined  2010-04-26
Lucian41 - 17 December 2010 02:09 PM

Tratamentul cancerului cu Escozul(oferit GRATUIT de Guvernul Cubanez)este o certitudine!
Eu am incercat si tumora este in remisie pronuntata.Rezultatele RMN si toate celelalte analize medicale o dovedesc.
Nu mai asteptati o vindecare miraculoasa prin tot felul de metode.
Va pun la dispozitie analizele mele si ale celorlalti care au inceput tratamentul cu Escozul (inainte si dupa tratamentul cu Escozul).
Mergeti in Cuba pentru tratament.
Ma puteti contacta pentru detalii la
tel.:0743.726.985 / 0741312176
sau http://www.escozul.ro

buna ziua,

dupa cate luni de tratament au inceput sa se vada rezultatele?
ce tip de cancer aveti sau are cel care se afla sub tratament cu escozul?

Profile

2 of 3
2

‹‹ IS ESCOZUL GOOD FOR LEUKEMIA?      GReece ››